Exkurze Osvětim 2013

Žáci 2. stupně se zúčastnili 4. – 5. června exkurze do Osvětimi. Po brzkém ranním vstávání jsme nejdříve vyrazili do Hradce Králové, kde jsme navštívili HVĚZDÁRNU. Dozvěděli jsme se zde mnoho zajímavých informací o vesmíru a jednotlivých planetách. Další naší zastávkou se stalo AFRICKÉ MUZEUM EMILA HOLUBA v Holicích. Prostřednictvím krátkého filmu jsme se seznámili s osobou známého cestovatele a zároveň zhlédli zajímavou výstavu afrických předmětů i vycpaných exponátů. Na závěr nás čekala prohlídka HORNICKÉHO MUZEA v Ostravě, která probíhala z velké části pod zemí. Večer jsme se ubytovali v místní škole a druhý den jsme vyrazili do Osvětimi. Procházet se po místech, kde během 2. světové války zahynulo téměř 1,5 milionu lidí, byl pro děti opravdu velmi silný zážitek, na který zajisté nikdy nezapomenou.

Skip to content